phar
04 اسفند 1401 - 16:44

بسترسازی فرهنگی برای گسترش عفاف و حجاب در جامعه ضروری است

ساری- معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران بر لزوم بسترسازی فرهنگی برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله سلگی بعدازظهر پنجشنبه در جلسه کار گروه عفاف و حجاب مازندران با حضور مدیران فرهنگی و اجرایی و شرکت وبیناری فرمانداران استان افزود: فرهنگ حجاب و عفاف از مؤلفه‌های پایدار پیشرفت انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای چالشی کردن این مقوله در کشور اظهار کرد: برخورد فرهنگی با پدیده بدحجابی و مقابله بامظاهر فرهنگ منحط غربی رویکرد اساسی در کشور است.

معاون استاندار مازندران با اشاره به درپیش بودن نوروز و هجوم مسافران به این استان، آسیب دیدگی فرهنگی ناشی از فرهنگ وارداتی بویژه در غرب استان را خاطر نشان کرد و افزود: فرمانداران باید در سه محور ارتباطی و شهرهای مسافر پذیر مازندران در ایام نوروز بسته‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ معنوی دیار علویان را اجرایی کنند.

سلگی رویکرد برنامه‌های دولت در حوزه عفاف و حجاب را فرهنگی و تبیینی دانست وافزود: تشکیل تیم‌های بازرسی از تفرج گاه‌ها و مراکز اقامتی و پذیرایی استان برای مقابله با پدیده بدحجابی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با انتقاد از بی رمقی و بی برنامگی برخی از دستگاه‌ها در حوزه عفاف و حجاب افزود: دشمن در صدد است با فشار رسانه‌ای ما را در حوزه حجاب و عفاف منفعل کند که باید با حفظ و تقویت روحیه جهادی در این عرصه وظیفه انقلابی خود را انجام دهیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1052851