phar
10 آذر 1401 - 16:56

بندر کنگان آماده صادرات به کشورهای منطقه است

بوشهر- رئیس بندر و دریانوردی کنگان گفت: با زیرساخت‌های احداثی و همچنین هماهنگی صورت گرفته با دستگاه‌های اجرایی، این بندر آماده نقش آفرینی برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد نادری ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احداث ۲ پست اسکله رمپ شرایطی فراهم کرده تا بندر کنگان بتواند در عرصه تجارت منطقه‌ای نقشی مؤثر و فعال ایفا کند.

رئیس بندر و دریانوردی کنگان بیان کرد: این بندر اکنون با توجه به برخورداری از موقعیت و زیر ساخت‌های لازم می‌تواند خدمات خود را به تجار و بازرگانان داوطلب فعالیت صادراتی در کنگان ارائه کند.

نادری ادامه داد: در این زمینه با هماهنگی‌های انجام شده تمامی دستگاه‌های اجرایی آماده همکاری لازم با تجار و بازرگانان برای تسهیل بخشی به روند صادرات از بندر کنگان هستند.

وی گفت: با توجه به صدور مجوز صادرات آخال حبوبات اکنون بندر کنگان با استفاده از ظرفیت لنج‌های سنتی آماده صادرات کالای یاد شده به کشورهای حوزه خلیج فارس است‌.

نادری ادامه داد: در حوزه توسعه زیرساخت‌ها نیز پروژه توسعه اسکله کنگان به عنوان یکی از مطالبات جدی بندر نشینان اکنون با روند مناسبی در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: پیش بینی شده با اجرا این پروژه، ظرفیت پهلوگیری شناورهای پنج هزار تنی در بندر کنگان فراهم خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 891773